Prawo pracy jest istotne dla każdego z nas, kto w jakikolwiek sposób pracuje – nie trzeba więc raczej wyjaśniać, dlaczego warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.
Każdy przecież powinien wiedzieć, iż nieznajomość obowiązującego prawa nie jest żadnym usprawiedliwieniem w przypadku popełnienia jakiegoś wykroczenia, bądź też przestępstwa.
Znajomość przepisów prawa jest więc niejako obowiązkiem dla każdego z nas.
W jaki sposób najlepiej zdobyć wiedzę o zmianach w prawie pracy? Dobrym pomysłem jest skorzystanie z organizowanych regularnie w miastach szkoleń z prawa pracy.
Uczęszczając na nie, otrzymamy wszystkie niezbędne informacje podane w przystępnej i zrozumiałej formie. Można również skorzystać z porady prawnika, albo też samodzielnie przeczytać treść przepisów – warto jednak pamiętać, iż język prawniczy i same przepisy prawne nierzadko są skomplikowane i trudno samemu zrozumieć je i odpowiednio zinterpretować ich zastosowanie w praktyce.
Szkolenie ZFŚS firmy Gamma – powiększ swoją wiedzę z tego tematu.
Zmiany w prawie, wprowadzone w tym roku, są korzystne szczególnie dla pracodawców, ułatwiają bowiem prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Jedną z bardzo istotnych zmian jest podniesienie progu zatrudnienia, po przekroczeniu którego pracodawca ma obowiązek ustalić regulamin pracy i regulamin wynagradzania.
Poprzednio, takie regulaminy musiał tworzyć każdy pracodawca zatrudniający dwadzieścia, bądź też więcej osób. Od stycznia obowiązek ten spoczywa na pracodawcach, którzy zatrudniają przynajmniej pięćdziesiąt osób.
Zmiany te są również korzystne z perspektywy osób, pracujących za najniższą pensję krajową, bowiem wysokość minimalnego wynagrodzenia wzrosła.